Дома Останати Ракомет „Џинот“ на Конго сака да го добие стегачот на Микел Хансен

„Џинот“ на Конго сака да го добие стегачот на Микел Хансен

Oд вчера во ракометниот свет се коментира пикерот на Конго Тјери Мвумби Готие.

Готие го привлече вниманието поради неговиот физички изглед кој не е адекватен за еден спортист. Уште поинтересно е што на официјалната страна на Светското првенство стои дека тој има 89 килограми што е голем гаф.

Сега „дебелкото“ од Конго откри дека сака да го добие стегачот на Микел Хансен.

„Радосен сум за ова искуство, ќе дадаеме се од себе. Ништо не е невозможно и ние имаме раце и нозе како и противниците. Наша цел е да се претставиме во што е можно подобро светло, а сакам и да го добијам стегачот од главата на Микел Хансен“, се пошегува Готие.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

EХФ: Се изгледа лесно кога го тоа го прави Лазаров 🎥

Екипата на Нант вчера победи во четвртфиналето од ЕХФ Лигата на шампионите. Македонскиот с…