Дома Останати Ѓоковиќ рутински во полуфинале

Ѓоковиќ рутински во полуфинале

Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на турнирот во Женева, откако со 2:0 го совлада Талон Грикспор од Холандија.

Првиот сет беше неизвесен, Ѓоковиќ спаси дури четири брејк и сет топки и го доби сетот со 7-5.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Во вториот сета немаше  неизвесност  и најдобриот рекет  во светот  и го освои со 6-1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ е пред тешка одлука – време нема многу!

Новак Ѓоковиќ се мачи оваа сезона и не игра на нивото од претходната, па затоа и се уште е…