Дома Фудбал Италија Челси остана без засилување, Ругани верен на Старата дама

Челси остана без засилување, Ругани верен на Старата дама

0
rugani

Како што пренесуваат медиумите во Италија, дефанзивецот Даниеле Ругани наскоро ќе потпише нов договор со Јувентус.

Италијанецот уште минатото лето беше желба на Челси, кој нудеше 40 милиони евра за овој дефанзивец, но до договор меѓу двата клуба не дојде.

Ругани остана во Торино, не играше многу, но поради проблеми со повредени играчи доби шанса и стана стандарден првотимец.

„Среќни сме што ќе соработуваме со Ругани на подолг временски период.“ – изјавија вчера од таборот на Јувентус.


Следете го Sportski.mk и на


Наскоро се очекува и официјална потврда од страна на италијанскиот првак, а медиумите пренесуваат дека ќе потпише договор до 2023. година и ќе заработува дупло повеќе пари од моменталниот договор, поточно ќе има три милиони евра годишно.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Јаховиќ направи глупост и заработи црвен картон против Фенербахче (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач од редовите на Коњаспор Адис Јаховиќ направи несфатлив потег во натпр…