Дома Македонски спорт Мак фудбал ФФМ изгласа: Во третите лиги ќе има пет место шест региони

ФФМ изгласа: Во третите лиги ќе има пет место шест региони

Денес беше одржано реодовно генерално собрание на ФФМ и на истото беше донесена одлука за промена во третите лиги.

Со 83 гласа за и еден против ФФМ изгласа укинување на еден од шесте региони во третите лиги и во иднина тие ќе бидат.

До сегаи имавме шест региони и тоа: Северен, Западен, Југозападен, Југоисточен, Централен и Источен. Дополнително ќе се одлучи како се ќе функционира.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Вардар остана и без последниот искусен дефанзивец: Најдовски промовиран во Тирана

Уште еден од клучните играчи на Вардар од минатата сезона Филип Најдовски е промовиран во …