Дома Фудбал Останато Уште има магија нозете: Роналдињо против легендите на Реал потсети на најславните денови 🎥

Уште има магија нозете: Роналдињо против легендите на Реал потсети на најславните денови 🎥

Легендите на Реал Мадрид и Барселона одиграа натпревар во Тел Авив, на крајот славеа „кралевите“ со 3:2, а најзабележителен на теренот беше Роналдињо.

Роналдињо постигна гол за водство во 28. минута. Во 42. Изедначи Мунитис, а во 44. минута Реал направи пресврт со голот на Алфонсо Перез. Матеу погоди за 2:2, победата на Реал ја донесе Рубен Де Ла Ред во 69. минута.

Роналдињо беше фантастичен, покажа дека се уште има магија во неговите нози и потсети на најславните денови.

Погледнете ги неговите потези.

Повеќе за целиот натпревар – тука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…