Дома Македонски спорт Мак ракомет Трансфер „бомба“ во Битола: Пристигна поранешниот најдобар светски младинец!!

Трансфер „бомба“ во Битола: Пристигна поранешниот најдобар светски младинец!!

Битолски Еурофарм Пелистер нема намера да застане со засилувањата во овој преоден рок – вечерва беше потврден уште еден трансфер и тоа веројатно најскапиот, најголемиот и највредниот во поновата историја овој клуб.

Нов играч на Е.Пелистер е Стипе Мандалиниќ, поранешниот најдобар светски младинец.

Хрватскиот лев бек ќе биде замена за Владислав Остроушко кој си замина по одличната сезона.

Мандалиниќ пред неколку дена го раскина договорот со Фуксе Берлин и со биотлскиот клуб потпиша договор на две години.

Овој ракометар се поврзуваше уште со Мешков и Вардар, но на крајот се реши за Еурофарм Пелистер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Играчот за кого Роналдо рече дека е подобар од него: Славата го уништи, кокаинот го однесе во затвор

Го споредуваа со Фиго, требаше да биде дел од новата генерација на Португалија предводена …