Дома Тикет на денот Тикет на денот (вторник, 06.02.2024)

Тикет на денот (вторник, 06.02.2024)

tiket na denot

Денешната понуда е под просекот. Сепак тоа не значи дека ќе ве оставиме без тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Саутемптон – Вотфрод – 1&2+ @ 1.72 во Mozzart

Првиот натпревар во Вотфорд заврши со резултат 1-1, па сега во Саутемптон ќе се преигрува за да го добиеме тимот кој ќе игра во 1/8 финалето од ФА Купот. Двата тима се дел од Чемпионшип, но се со различен успех. Саутемптон е во налет и после саботната победа над Ротерам и поразот на Ипсивч по прв пат се на местото кое води директно до елитата. За тоа време Вотфорд успеа да стигне само на 11-то место на табелата и за нив пласманот во плеј оф е премија. Ние овде предност даваме на домаќините и типуваме 1&2+ со квота 1.72 во Mozzart.

Сошо – Рен – 2&2+ @ 1.90 во 22Bet


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во 1/8 финалето од францускиот куп се сретнуваат екипите на Сошо и Рен. Домаќините се во третата лига, додека Рен е еден од подобрите во француската елита и се чести учесници во европските купови. На Сошо главната цел е да се врати во втората лига за почеток, моментално се на 4-то место во Националната лига. Од лидерот Ред Стар имаат дури 11 бода помалку, а второпласираниот Ниор им бега само 5 бода. И второто место носи пласман во повисок ранг, па тоа ќе биде мета до крајот на сезона. Рен секоја сезона е во горниот дел на табелата во француската елита, а во моментов ја имаат 9-та позиција, па веруваме дека ќе дадат се од себе за да стигнат до Европа. Ние овде типуваме 2&2+ со квота 1.90 во 22Bet.

НЕЦ – Ден Хаг – 1&2+ @ 1.85 во Bet365

Еве и еден дуел од холандскиот куп. Во Нијмеген, домаќините НЕЦ го дочекуваат второлигашот Ден Хег во рамките на ¼ финалето. Нец игра одлична сезона во Ередивизијата и после 20 изиграни кола се наоѓаат на 7-то место и ќе се борат за излез во Европа наредното лето. Пораз немаат од почетокот на декември, а во последните 16 натпревари тој неуспех против Ајакс им е единствен. Исто така и Ден Хаг игра добро, но во понизок ранг. Тие се второпласиран тим, но добро е што и таа позиција носи пласман во елитата. Наш предлог е 1&2+ со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.05

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (петок, 19.07.2024)

Moже да кажеме дека денес започнува новата фудбалска сезона. Започнуваат повеќе европски л…