Дома Фудбал Останато Сцена која не се опишува со зборови: Салах усреќи момче кое е без нозе (ВИДЕО)

Сцена која не се опишува со зборови: Салах усреќи момче кое е без нозе (ВИДЕО)

0

Мохамед Салах е голем фудбалер, но и голем човек.

Тоа египетскиот фудбалер го покажува од ден во ден, а често пати можеме да прочитаме како египетскиот фудбалер помогнал на некој кој имал проблем.

За каков човек се работи покажува и сцената од Инстанбул пред вечерашниот натпревар од УЕФА Суперкупот.

Салах се најде на теренот момче кое за жал е без нозе и одлучи малку да поигра со него.

Момчето и тоа како добро се снаоѓаше во играта со глава, а на неговата среќа и немаше крај.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Кутињо се запиша во историја: Ова им успеало само на пет фудбалери!

Најголемото засилување на Баерн Минхен, Филипе Кутињо пружи одлична партија во победата на…