Дома Македонски спорт Старт каков што може само да се посака: Два гола на Најдовски за победа на Тирана

Старт каков што може само да се посака: Два гола на Најдовски за победа на Тирана

Поранешниот фудбалер на Вардар Филип Најдовски стартна победа во албанската лига за Тирана.

Најдовски одигра одличен натпревар и ги постигна двата гола за неговиот тим. Ваков почеток поранешниот вардарец можеше само да посакува. Уште во раната фаза по осум минути го отвори резултатот, а веќе во 14-тата го постигна вториот гол против Кукс. Тој резултат на крајот се покажа како конечен.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Ќе потсетиме, Најдовски го напушти Вардар кога клубот го зафати финансиската криза која се уште е актуелна и не се знае како ќе заврши. Заедно со Најдовски за Тирана потпиша и Кристијан Тошевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

И тоа е можно, Мегваер најдобар фудбалер за месец ноември

Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер е избран за најдобар играч во Премиер лиг…