Дома Фудбал Италија Скриниар и Конте добија жестока казна

Скриниар и Конте добија жестока казна

Дисциплинската комисија го казни со суспензија од 3 натпревари дефанзивецот на Интер, Милан Скриниар и со 1 натпревар тренерот Антонио Конте по вчерашниот натпревар со Сасуоло.

Скриниар беше исклучен во судиското продолжение, откако доби два жолти картони и непримерно протестираше кај судијата. Поради тоа доби казна од 3 три натпревари, како и парична глоба од 10.000 евра.

Тренерот на „нероазурите“, Антонио Конте го доби своето петто официјално предупредување и Комисијата донесе одлука дека тој не може да го води својот тим на следниот натпревар против Парма.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Халанд не може да поверува каква “ѕверка” тренира во Дортмунд

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Халанд имаше само пофални зборови за младиот фудбалер на о…