Дома Фудбал Италија Скандал: Судијата од Суперкупот на Италија фотографиран со торбица со логото на Интер 📸

Скандал: Судијата од Суперкупот на Италија фотографиран со торбица со логото на Интер 📸

Интер вчера вечер го освои Суперкупот на Италија откако во финалето го победи Јувентус со 2:1 после продолженија.

Актуелниот освојувач на Скудетото против победникот на купот славеше со голот на Алексис Санчез во 120 минута, а претходно во регуларните 90 резултатот беше 1:1. После натпреварот во центарот се најде судијата Довери поради неговиот ранец на аеродромот.

Имено, Довери е фотографиран на аеродром со торба на која е логото на Интер и тоа беше причина да се подигне нова бура помеѓу навивачите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…