Дома Луд Спорт Се појавија фотографии на пијаниот Руни!

Се појавија фотографии на пијаниот Руни!

Вејн Руни не играше на пријателскиот натпревар помеѓу Англија и Шпанија, па додека од таборот на репрезентацијата тврдат дека станува збор за повреда, англиските медиуми објавија слики на кои напаѓачот е во алкохолизирана состојба.

Таблоидот „Сан“ објавува слики од свдабена забава, на која бил и самиот капетан на „Гордиот Албион“,а на истите се гледа дека тој е благо речено „мортус“ пијан.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


На Мурињо ова нема да му се допадне, иако е неизвесно дали Руни воопшто ќе биде во комбинација за настап, не поради пијанството туку поради споменатата повреда.

16-11runi2

16-11runi3

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…