Дома Фудбал Англија Сеир на сметка на Арсенал поради музиката која ги дочека во второто полувреме

Сеир на сметка на Арсенал поради музиката која ги дочека во второто полувреме

После мини серијата од неколку победи, Арсенал вчера повторно киксна во Премиер лигата. „Топџиите“ не успеаа да слават против Кристал Палас.

Во еден досаден натпревар Арсенал и Кристал Палас одиграа 0:0. Она што привлече внимание е деталот од второто полувреме. Имено, човекот задолжен за пуштање на музиката ја пушти песната која се вика „You Suck“.

Во некој најблаг превод значењето на овие зборови е „ти си очаен“, најголем дел од коментарите се дека ова е идеална музика за сезоната која ја играат „топџиите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Неверојатен пресврт на Баерн, Левандовски го доби дуелот со Халанд 🎥

Баерн Минхен и Борусија Дортмунд одиграа спектакуларен натпревар кој на крајот им припадна…