Дома Фудбал Останато Рафа Бенитез се враќа во Премиер лигата?

Рафа Бенитез се враќа во Премиер лигата?

Рафа Бенитез ќе биде нов тренер на Евертон, пренесуваат медиумите во Англија.

Шпанскиот стратег вчера имаше состанок со управата на „карамелите“ и наводно на истиот се договориле за соработка и се очекува наскоро да биде официјализиран како нивни нов менаџер.

Бенитез ќе го замени Карло Анчелоти кој се врати на чело на Реал Мадрид. Последен клуб на 61 годишниот стрратег беше кинескиот Далијен Про од каде што си замина во јануари поради пандемијата на коронавирусот.

Во Англија имаше искуство водејќи го Њукасл, а се прослави во градскиот ривал на Евертон, Ливерпул. Исто така ги водеше Челзи, Валенсија, Интер и Наполи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…