Дома Фудбал Италија Последниот тим во Серија А вторпат го смени тренерот оваа сезона

Последниот тим во Серија А вторпат го смени тренерот оваа сезона


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Во најсилното италијанско првенство има нова тренерска смена.

Последниот тим на табелата, Салернитана по вторпат го смени тренерот и на местото на Стефано Колантуоно седнува Давиде Никола кој си замина од Торино во јуни минатата година. Вкупно ова е осма тренерска смеан во Серија А.

На Салернитана не и оди оваа сезона и се обидува да смени нешто со цел некако да избори опстнок. Од 23 натпревар овој тим освои 12 бодови и има девет помалку од сигурната зона.

Сезоната Салернитана ја започна со Фабрицио Кастори кој беше отпуштен на 17-ти октомври, на негово место дојде Колантуоно но сега и тој си заминува откако не успеа да ја пдообри ситуацијата. Во претходните денови со клупата на Салернитана се поврзува Андреа Пирло.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Екипата на Ал Наср со…