Дома Фудбал Лига на шампиони Покетино доби одлични вести: Меси спремен за супер дербито во ЛШ!

Покетино доби одлични вести: Меси спремен за супер дербито во ЛШ!

Лионел Меси ги пропушти претходните двa натпревари на ПСЖ поради повредата на коленото.

Меси не тренираше во претходните две недели со екипата, Покетино не можеше да смета на него во натпреварите од Лига 1 против Мец и Монпелје. Парижаните веќе утре ги чека големото дерби во Лигата на шампионите против Манчестер Сити во рамките од второт около.

Најавите претходно беа дека Меси нема да биде спремен за овој натпревар, но сега од таборот на ПСЖ пристигнаа добри вести. ПСЖ објави дека Меси се враќа во тимот и утрово одработил цел тренинг со екипата без проблеми.

Сега дилемата е само дали Покетино ќе го игра од првата минута или натпреварот ќе го започне претпазливо од клупата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …