Дома Фудбал Останато Познато зошто Мората доби црвен картон

Познато зошто Мората доби црвен картон

Напаѓачот на Јувентус, Алваро Мората доби црвен картон после последниот судиски свиреж на мечот со Беневенто (1:1).

Причината за тоа беше приговорот кон главниот судија, Фабрицио Пасква, а сега „Скај Спорт“ ги откри и зборовите кои Мората ги упатил кон судијата.

„Срамота каков пенал не ни досуди“, рекол Мората, алудирајќи на ситуацијата од 92-та минута кога Де Лихт бараше пенал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Пиоли потврди: Ибрахимовиќ се извини

Oна што го пишуваа медиумите го потврди и тренерот на Милан Пиоли. Пиоли денес изјави дека…