Дома Македонски спорт Мак ракомет Позната причината за смртта на Јулија Портјанко

Позната причината за смртта на Јулија Портјанко

Ракометниот свет е потресен од веста за смртта на поранешна репрезентативка на Македонија, Јулија Николиќ (Портјанко).

Нејзините блиски за „Фокус” велат дека причината, според првичните информации е срцев удар.

„Доцна синоќа се случило, сите сме вознемирени, таа беше прекрасен човек. Нејзиниот борбен дух не го издржа овој животен предизвик. Со години се бореше да стане мајка, не го дочека тоа за жал. Претешки се овие моменти за сите нас, кои ја знаевме нејзе и нејзината големина“, откриваат нејзини поранешни соиграчи од Кометал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Одличен настап на Милан Ристовски – погоди и асистираше против Стефан и Адеми!

Денес пријателски натпревар одиграа Спартак Трнава и Динамо Загрен, а тоа беше дуел на Мил…