Дома Фудбал Италија Официјално: Милан доби нов извршен директор

Официјално: Милан доби нов извршен директор

gazidis

Поранешниот функционер на Арсенал Иван Газидис денес е именуван за извршен директор во италијанскиот фудбалски клуб Милан.

Како што пренесуваат италијанските медиуми, одлуката е соопштена на денешниот состанок со управата на Милан, а Газидис потпиша договор до 30 јуни 2020 година.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Управата на Милан наведе дека доведувањето на Газидис е јасен знак за клупските амбиции.

„Задоволни сме со неговото именување. Тоа е јасен занк дека новите сопственици имаат важни цели кои сакаат да ги исполнат“, се наведува во соопштението на Милан.

Газидис (53) во Арсенал како извршен директор помина 10 години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Шок за Хрватска: Далиќ без најдобриот стрелец на ЕП?!

Селекторот на репрезентацијата на Хрватска, Златко Далиќ доби лоша вест пред Европското пр…