Дома Македонски спорт Одлични вести: Повредата на Барди е минато!

Одлични вести: Повредата на Барди е минато!

После повеќе од еден месец откако се повреди на натпреварот со Романија во Скопје, Енис Барди се врати во полн погон во Леванте и го одработи првиот целосен тренинг после долгата пауза.

Барди од натпреварот со Романија не тренираше, а пред десетина да тренира индивидуално, меѓутоа од вчера и заедно со соиграчите. Поради повредата Барди ги прескокна натпреварите со Лихтенштајн на гости и Германија дома. Враќањето на Барди секако е добра вест пред двата последни натпревари во квалификациите за СП кои следат идниниот месец.

„Леванте продолжува со подготовката за натпреварот со Севиља и добра вест е враќањето на тренинзите на Енис Барди кој ја надмина повредата на бутниот мускул“, објавија од Леванте.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Рангник ја носи ѕвездата на Лајпциг на „Олд Трафорд

Манчестер Јунајтед покажува сериозен интерес за напаѓачот на Лајпциг, Кристофер Нкунку, пр…