Дома Фудбал Италија „Ни одземаа 15 бодови, но овој тим има душа и срце?“

„Ни одземаа 15 бодови, но овој тим има душа и срце?“


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Јувентус вчера славеше во големото дерби против Интер на „Џузепе Меаца“ со 1-0, а стрелец на голот беше Филип Костиќ во 23. минута.

Тренерот Масимилијано Алегри беше задоволен со настапот на неговата екипа, зашто таа сè уште покажува страст на теренот, иако на Јувентус му беа одземани 15 бодови.

„Цел тим се поправи и среќни сме. Не му дозволивме на Интер да ни даде гол. Ни одземаа 15 бодови, но ние покажавме дека имаме срце, страст и душа. Играме и четвртфинале во Лига Европа, но и полуфинале во Купот“, кажа Алегри.

Јувентус се жали на одлуката на Серија А да одземе 15 бодови, а конечната одлука на арбитражниот суд ќе биде позната на 15 април.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Загреб добива ултра модерен стадион 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Гр…