Дома Фудбал Англија Ништо од Барса, Аспиликуета останува во Челзи

Ништо од Барса, Аспиликуета останува во Челзи


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Цезар Аспиликуета нема да се пресели на „Ноу Камп“ и реши да остане верен на Челзи.

Аспиликуета долго преговараше со Барселона, но од „Стенфорд Бриџ“ го убедија да остане и Шпанецот стави потпис на нов двегодишен договор.

Томас Тухел во секоја прилика изјавуваше дека шпанскиот дефанзивец е еден од неговите клучни играчи и како не може да го замисли тимот на сините без него.

На крајот Шпанецот реши да остане во Челзи и стави потпис на нов договор до 2024 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Екипата на Ал Наср со…