Дома Фудбал Останато На 24 години почина поранешен играч на ПСЖ

На 24 години почина поранешен играч на ПСЖ

АС Фуриани, сегашниот клуб на 24 годишниот Џордан Диакисе соопшти тажни вести.

„Со неизмерна и длабока тага пренесуваме за смртта на нашиот 24 годишен играч Џордан Диакисе вчера после пладне во Париз“, објави клубот за кој настапуваше последен.

Диакисе беше исклучително талентиран играч, ги помина младинските категории на ПСЖ, а во 2017 година премина во Швајцарија, а играше и за НК Рудеш во Хрватска.

Тој во Париз играше во генерацијата на Лемар и Кимпебе, а ја делеше и соблекувалната со Кингсли Коман и Кевин Агустин своевремено во младинските селекции на ПСЖ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Интер ја откри иднината на Ешли Јанг и Санчез

Спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио потврди дека е активирана опцијата за продолжу…