Дома Останати Кошарка На повидок трејд на две големи ѕвезди во НБА

На повидок трејд на две големи ѕвезди во НБА

lenard derozan

Сан Антонио Спарс и Торонто Рапторс наводно се блиску до реализација на голем трејд.

Како што тврди „ЕСПН“, спонатите екипи се многу блиску до договор за размена на Каваи Ленард и Демар Дерозан и дека се би требало да биде наскоро завршено.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Ленард од поодамна не е задоволен во Спарсите. Јасно порача дека сака да замине, но бидејќи договор со ЛА Лејкерси каде што сакаше да премине не можеше да биде постигнат се сврте кон други опции.

На крајот се појавија Рапторси. Единствениот канадски тим во НБА лигата е спремен да ја пушти првата ѕвезда на тимот Демар Дерозан во замена за Ланрд и трејдот на скоро би требало да биде официјализран.

Ленард наредното лето е слободен играч Ратпорсите ќе можат да му понудат договор од 190 милиони долари за пет години, но тој јасно ја истакна желбата за промена на средината.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Moментот кога Леброн испиша историја во НБА лигата 🎥

Лос Анџелес Лејкерс беше поразен од Денвер изминатата вечер во НБА лигата со 124:114, но о…