Дома Фудбал Италија Мурињо покажа колку е разочаран од Рома: Го оставил прстенот со силна порака

Мурињо покажа колку е разочаран од Рома: Го оставил прстенот со силна порака

Жозе Мурињо сметал дека бил предаден од фудбалерите на Рома, па пред да замине, го врати прстенот добиен од фудбалерите по освојувањето на Лигата на конференции.

Како што пренесуваат италијанските медиуми тренерот се чувствувал предаден од неговите играчи и клубот, кој му врачи отказ на 16 јунуари.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Мурињо прстенот го остави во шкафчето на капитенот на тимот Лоренцо Пелегрини. Стратегот исто така оставил и фотографија од самиот себе на која позира со неколку трофеи и напишал порака до капитенот: 

„Кога ќе станеш маж, ќе ми го вратиш ова!“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Барселона почна преговори со Флик

Тренерот на Баерн Минхен, Ханзи Флик е голем фаворит за кормилото на Барселона, пренесуваа…