Дома Останати Кошарка НБА Лоши вести: „Ол-Стар“ викендот без Стеф Кари

Лоши вести: „Ол-Стар“ викендот без Стеф Кари


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓За жал на многумина еден од најдобрите кошаркари во овој момент Стеф Кари нема да биде дел од „ол-стар“ викендот поради повреда.

Кари на последниот натпревар за Голден Стејт заработи повреда на левата нога. По првичните резултати се најавуваше дека не станува збор за нешто сериозно, сепак дополнителните тестови го покажаа спротивното.

Ѕвездата на Голден Стејт ќе мора да мирува неколку недели и тоа значи дека нема да го гледаме на престижниот настан. Засега не е познато кој ќе го замени и НБА дополнително треба да објави.

Оваа година „ол-стар“ викендот се игра во Солт Лејк на 19-ти февруари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Кошаркар на Мемфис испиша историја: Ова не му успеало на никој друг претходно!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кошаркарите…