Дома Фудбал Англија Лоши вести за Ливерпул, повредата на Ван Дајк е тешка

Лоши вести за Ливерпул, повредата на Ван Дајк е тешка


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк се повреди за време на мечот со Брентфорд, а повредата е потешка отколку што се очекуваше.

Англиските медиуми пренесуваат дека големи се шансите Ван Дајк да биде надвор од терените околу месец дена.

Станува збор за истегнување на мускулот поради кое Холанѓанецот мораше да биде заменет на полувреме.

Првично се мислеше дека повредата е лесна и дека ќе се врати брзо на терените, но деталите прегледи покажаа дека станува збор за потешка повреда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Познати датумите на двете Ел Класико во Купот

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Шпанската фудбалска федерација денес ги одре…