Дома Фудбал Останато Легендарен дрес на Марадона се продава на аукција за астрономска сума

Легендарен дрес на Марадона се продава на аукција за астрономска сума

Смртта на Диего Армандо Марадона беше една од трагедиите која се случи во 2020 година.

Еден од најголемите фудбалски мајстори почина својот дом на 60 годишна возраст.

Најблиските на Марадона наследнија многу негови сувенири, а некои од нив се продаваат и на аукција.

На аукција се најде и дресот на Марадона со кој дебитираше на Мундијалот во Шпанија во 1982 година. Дресот има почетна цена од 55.000 долари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Повеќе нема дилеми, Роналдо останува во Јувентус

Иднината на Кристиано Роналдо беше предмет на шпекулации и многу медиуми тврдеа дека може …