Дома Фудбал Италија Лацио во проблеми: Остана без Имобиле, а го чекаат тешки натпревари

Лацио во проблеми: Остана без Имобиле, а го чекаат тешки натпревари


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Лацио го победи Сасуоло, но во овој триумф изгледа дека Маурицио Сари остана без Чиро Имобиле.

Имобиле се пожали на повреда и беше принудно заменет во првиот дел на гостувањето на Лацио, а деталните прегледи не донесоа голем оптимизам кај стручниот штаб.

 Според информациите повредата на Имобиле е од прв степен, па иако Лацио не ја прецизира должината на паузата се очекува Имобиле да биде отсутен две до три недели.

За Сари проблемот е уште поголем ако се знае дека во следниот период Лацио ќе игра против Милан, Фиорентина, Верона и Аталанта.

Од почетокот на сезоната Имобиле постигна осум гола на 18 натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„За Бугарија никогаш нема да играат играчи со друга боја на кожата освен бела“

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Директорот на Фудбалската федерација на Буга…