Дома Фудбал Италија Кристиано Роналдо ги изненади сите со новиот изглед?

Кристиано Роналдо ги изненади сите со новиот изглед?

Кристиано Роналдо е познат по своите фризури, па овој пат повторно го промени имиџот и ги иненади своите фанови.

Португалецот кој моментално се напоѓа во карантин одлучи целосно да ја скрати косата и испрати порака на Инстаграм.

„Успехот во животот не се мери со она што ќе го постигнете, туку со препреките кои ќе ги поминете“, порача Роналдо.

Како што е познато Роналдо беше позитивен на Ковид 19, па се наоѓа во карантин и чека два негативни теста за да се врати на обврските во клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Михајловиќ за „кртот“ во соблекувалната: Ќе го обесам на ѕид

Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ вели дека има „крт“ во собчекувалната и во моментов …