Дома Фудбал Лига на шампиони Како Хари Кејн ја славеше победата во лудото четвртфинале од својот дом…(ВИДЕО)

Како Хари Кејн ја славеше победата во лудото четвртфинале од својот дом…(ВИДЕО)

0

Пласманот на Тотенхем во полуфиналето од Лигата на шампионите знаеше да го прослави и првата ѕвезда на овој тим, Хари Кејн.

Кејн кој не играше во вечерашниот натпревар поради повреда остана во својот дом од каде што го следеше реваншот, а после поминувањето на својот тим во полуфиналето не го криеше воодушевувањето.

Напаѓачот на Тотенхем одлучи да сними едно видео кое го објави на Твитер со коментар: О, мој боже. Ве сакам момци“.

Инаку, ќе потсетиме се очекува Кејн да го пропушти комплетниот остаток од сезоната.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

10 годишно момче болно од леукемија ја испрати најтажната порака до Михајловиќ: Волкот не е злобен како што звучи!

Конференцијата која ја одржа Синиша Михајловиќ во саботата погоди многумина, а посебно едн…