Дома Македонски спорт Како одигра Македонија против Холандија!?

Како одигра Македонија против Холандија!?


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Македонската репрезентација го запиша вториот пораз на Светското првенство, откако вечерва бевме поразени од Холандија со 34:24.

Избраниците на селекторот Кирил Лазаров беа рамноправни само во првите пет минути од мечот, потоа следуваше доминација на Холандија.

Слабата игра во одбраната, како и фантастичните одбрани на голманот Равенсбергер, направија Холандија да изгледа супериорно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

И на Барселона и пропадна трансфер поради неколку секунди

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Во последните моменти од преодниот рок Барсе…