Дома Офсајд Какви малери: Легендарниот боксер Кличко начека момчиња кои цртаат – графити! (ВИДЕО)

Какви малери: Легендарниот боксер Кличко начека момчиња кои цртаат – графити! (ВИДЕО)

Легендарниот украински боксер Виталиј Кличко објави интересно видео на неговиот профил на Фејсбук.

Кличко, по завршување на спортската кариера, почна политичка во која е успешен и во моментов е градоначалник и има голема поддршка од луѓето.

Сепак, како и секаде, тој има одредени проблеми, а две момчиња ги фати на лице место како во центарот на Киев цртаат графити.

Изразот на лицето на момчињата доволно зборува за тоа каков страв владееше кај нив, а еден од нив сакаше да бега, додека Виталиј вториот го задржал до пристигнување на полицијата.

Очигледно Кличко решил сам да ги решава работите во градот, а притоа да помогне на полицијата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Смешна реакција на Роналдо и Дибала кога го забележаа Сари како пуши на трибини 📷

Фудбалерите на Јувентус го прославија освојувањето на Серија А против Рома со пораз од 1-3…