Дома Фудбал Англија Жозе знаеше: Англичаните се потсетија на четири работи кои ги зборуваше Мурињо

Жозе знаеше: Англичаните се потсетија на четири работи кои ги зборуваше Мурињо

Жозе Мурињо беше многу оспоруван во последните неколку години, меѓутоа тој и понатаму работи на високо ниво.

Можеби најдобар доказ е освоената Конференциска лига со Рома, а уште еден добар доказ е она што го кажа за Манчестер Јунајтед пред пет години.

Англиските медиуми потсетија на зборовите на Мурињо кои сега имаат многу смисла, а беа поврзани со Манчестер Јунајтед.

1) Погба е вирус, тој не е тимски играч;
2) Марсијал е мрзлив и треба да замине;
3) Рашфорд не може да биде прв напаѓач;
4) Лук Шо не ја користи главата.

Има ли нешто погрешно?

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бразилски новинар го критикуваше Жесус: Португеса е поголем клуб од Арсенал!

Бразилскиот напаѓач Габриел Жесус пред неколку дена официјално беше претставен како ново з…