Дома Фудбал Останато Ериксен започна со тренинзи во Швајцарија 🎥

Ериксен започна со тренинзи во Швајцарија 🎥

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен кој во јуни колабираше на Европското првенство, а во меѓувреме мораше да го напушти милански интер поради проблеми со срцето се врати на тренинзите и тоа на терените на швајцарскиот третолигаш Кјас.

Ериксен ја прекина соработата со Интер бидејќи Серија А не дозволува фудбалери со срцеви проблеми да играат во оваа лига. Така Данецот е слободен во изборот на новата средина.

Дефинитивно Ериксен сака да продолжи имајќи предвид дека се уште не наполнил ниту 330 години и дека играчки може уште да понуди. Градот во кој беше денес фотографиран се наоѓа на швајцарско-италијанската граница, на само 50 километри од Милано каде што престојуваше неполни две години.

Малку е веројатно дека Ериксен ќе заигра за швајцарскиот третолигаш, иако било каков фудбал добро би му дошол. Според информациите најреално е да се очекува враќање во Холандија или Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…