Дома Фудбал Италија Елмас пред Австрија доби лоши вести: Наполи ќе го казни!

Елмас пред Австрија доби лоши вести: Наполи ќе го казни!

Непосредно пред вечерашниот натпревар против Австрија Наполи соопшти дека Елиф Елмас ќе биде посебно казнет.

Италијанскиот калчолигаш објави дека нашиот репрезентативец зборувал со италијанските новинари без дозвола на клубот и поради тоа клубот дополнително ќе донесе одлука каква ќе биде казната.

„Наполи потврдува дека фудбалерот Елиф Елмас разговарал со медиумите без да добие дозвола од клубот. Поради тоа клубот дополнително ќе донесе одлука со каква санкција ќе биде казнет фудбалерот“, соопшти шефот на италијанскиот куб, Никола Ломбардо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Од Аталанта со прв коментар откако ждребот ги спои со ПСЖ

Денес во Нион беше одржан ждребот за завршницата од Лигата на шампионите, а топчињата одлу…