Дома Фудбал Англија Де Геа не е веќе сигурен: Погледнете ја фантастичната одбрана на Хендерсон 🎥

Де Геа не е веќе сигурен: Погледнете ја фантастичната одбрана на Хендерсон 🎥

Манчестер Јунајтед вчера без поголеми проблеми го совлада Лутон со 0:3 во рамките од Лига Купот.

Головите за Јунајтед ги постигнаа Мата, Гринвуд и Рашфорд меѓутоа огромни заслуги за победата има и одличниот Дин Хендерсон. Младиот чувар на мрежата вчера дебитираше за англискиот гигант и веднаш ги воодушеви фановите.

Посебно се истакна со одбраната во 80. минута при резултат 0:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Зидан: Победата е заслужена, одигравме перфектно

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан беше исклучително задоволен од играта на својот тим…