Дома Македонски спорт Да им дадеме поддршка на девојките: Ракометарките денес ги стартуваат квалификациите за ЕП против Азербејџан

Да им дадеме поддршка на девојките: Ракометарките денес ги стартуваат квалификациите за ЕП против Азербејџан

Денеска со почеток од 18.00 часот во СЦ „Јане Сандански“ (мала сала) во Скопје македонската женска сениорска ракометна репрезентација ќе го игра првиот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство 2024 кое ќе се одржи во Австрија, Унгарија и Швајцарија.

Веќе е познат и составот на Македонија за овој натпревар, а ние и по малку изненадувачки ќе бидеме без неколку важни ракометарки.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Јована Мицевска, Сања Дабевска, Леонида Гичевска, Симона Маџовска, Борјана Коцева и Сара Миновска не се во комбинација за настап на овој натпревар.

СОСТАВОТ НА МАКЕДОНИЈА

Азербејџан од друга страна на дуелот допатува со 14 ракометарки, па сите со кои допатуваа се во протоколот.

Влезот за овој натпревар е слободен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Вардар немоќен во Тетово, дербито за Шкендија!

Без разлика на позициите на табелата, натпреварот помеѓу Шкендија и Вардар секогаш ќе прив…