Дома Фудбал Англија Дали Сити беше оштетен против Јунајтед?

Дали Сити беше оштетен против Јунајтед?


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Maнчестер јунајтед во градското дерби од 20. коло во Премиер лигата со пресврт славеше против Манчестер Сити со 2:1. Сите голови на денешниот натпревар беа постигнати во второто полувреме.

Меѓутоа по натпреварот најмногу се коментира првиот гол кој беше дело на Бруно Фернандеш.

Се играше 80. минута кога Касемиро испрати една топка кон Рашфорд кој беше во недозволена позиција додека одбраната на гостите трчаше по него.

Рашфорд трчаше 30-тина метри покрај топката и не ја допре, за на крајот да реализира Фернандеш кој не беше во офсајд.

Дел од јавноста смета дека голот требало да биде поништен затоа што и покрај тоа што Рашфрод не ја допре топката сепак имал големо влијание на играта. Какво е вашето мислење?

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„За Бугарија никогаш нема да играат играчи со друга боја на кожата освен бела“

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Директорот на Фудбалската федерација на Буга…