Дома Фудбал Италија Дали Роналдо и Дибала се бакнаа додека го славеа голот? (фото+видео)

Дали Роналдо и Дибала се бакнаа додека го славеа голот? (фото+видео)

Јувентус со головите на Кристиано Роналдо ја победи Парма (2:1) и се зацрсти на првото место во Серија А.

Победничкиот гол Роналдо го постигна на асистенција на Дибала, а нивната прослава на голот крена голема прашина.

Ѕвездите на „старата дама“ во прегратка го прославија голот, а во еден момент се свртеа еден према друг и се чини дека случајно се бакнаа.

Ова видео од прославата веднаш стана вирално на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Голем гаф на Сити: Го купија Дијаз, а мислеа на Кулибали 📸

Манчестер Сити направи голем гаф откако го претставија Рубен Дијаз кој дојде во Сити од Бе…