Дома Фудбал Англија Гигс го откри својот најдобар соиграч, но и најдобриот противник

Гигс го откри својот најдобар соиграч, но и најдобриот противник

Легендарниот Рајан Гигс ги одбра својот најдобар соигра, најдобар противник, како и најдобрата екипа на Јунајтед составена од шест играчи.

Гигс на Олд Трафорд играше со големи мајстори, но на крајот мораше да избере само шест играчи, а еден за најдобар со кој играл.

Шмајхел, Стам, Рој Кин, Пол Сколс, Кристијано Роналдо и Вејн Руни. Тоа се играчи за кои се одлучи Гигс, елиминирајќи неколку врвни соиграчи како Кантона, Бекам, Гери Невил…

„Најдобриот играч со кој сум играл е Кристијано Роналдо.“ – изјави Гигс за MUTV.

Гигс (46) исто така го откри и својот најтежок противник.

„Најтешкиот играч против кој сум играл е Занети од Интер.“

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…