Дома Фудбал Германија Германците попуштија: Нема фудбал до 2-ри април

Германците попуштија: Нема фудбал до 2-ри април

Готово сите национални фудбалски првенства ширум Европа беа стопирани поради пандемијата со коронавирус, но во Бундеслигата беше закажано регуларно 36-то коло кое требаше да се игра без публика овој викенд.

Најпрво челниците на германскиот сојуз објавија дека ова коло ќе биде комплетно одиграно, а потоа ќе биде стопирано првенството, но потоа се предомислија после силните препораки.

Од Федерацијата решија да не ризикуваат и го стопираа играњето фудбал најрано до 2-ри април.

Ова е очекувана одлука на врвот на Бундеслигата, со оглед на фактот дека Германија е една од најризичните земји во моментов.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Човекот кој го откри Гризман: Во Барса не му подаваат, се гледа дека има проблем и не ужива

Човекот кој го откри Антоан Гризман и тоа како младо момче даде интервју за „Мундо Депорти…