Дома Фудбал Гави опериран: Барселона објави кога се враќа на терените

Гави опериран: Барселона објави кога се враќа на терените

Барселона потврди дека младиот Гави утрово бил опериран по тешката повреда на коленото која ја заработи во натпреварот помеѓу Шпанија и Грузија.

На Гави како што беше најавено му беше направена операција на вкрстените лигаменти и менискусот.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Каталонците ја потврдија операција и периодот кој се очекува младиот фудбалер да паузира. Во клубот очекуваат Гави да се врати за осум до девет месеци и тоа значи дека ќе го пропушти и Европското првенство во текот на летото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…