Дома Фудбал Англија Видете како ќе изгледа табелата по завршувањето на Премиер лигата!

Видете како ќе изгледа табелата по завршувањето на Премиер лигата!

Оваа сезона во Премиер лигата е исклучително инетресна, а доказ за тоа е тебелата на чии врв се наоѓаат три екипи со ист број на бодови, а веднаш зад нив е Челзи со само еден бод помалку.

До крајот на сезона ќе гледаме голема битка за шампионската титула, како и за излез во Европа и се разбира за останување во лигата.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Поради тоа Англичаните со помош на супер компјутер, кој во предвид во предвид зема голем број на фактори кои влијаат на резултатите се обидоа да ја предвидат табелата после последното коло.

Според компјутерот табелата во Премир лигата на крајот ќе изгледа вака:

Хал, Барнли и Сандерленд ќе испаднат од лигата,

17-то место – Свонси
16. ВБА
15. Бурнмаут
14. Кристал Палас
13 Мидлзборо
12. Вест Хем
11. Ватфорд
10. Стоук
9. Лестер
8. Саутемптон
7. Манчестер Јунајтед
6. Евертон
5. Тотенхем
4. Челзи
3. Арсенал
2. Ливерпул
1 Манчестер Сити

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Еве што прави Јокиќ додека Србите ја чекаат неговата одлука за Олимписките игри

Никола Јокиќ беше избран за МВП во регуларниот дел од НБА лигата, но не успеа и да ја одбр…