Дома Фудбал Италија Видео: Елмас на дебито во Серија А ги покажа мајсториите

Видео: Елмас на дебито во Серија А ги покажа мајсториите

0

Елиф Елмас синоќа го имаше своето деби во Серија А и со својот Наполи оствари тешка победа на гостувањето кај Фиорентина.

Елмас влезе во игра во завршницата, но само 20 минути му беа потребни да покаже дел од својот спектар на мајстории.

Македонскиот репрезентативец со еден потег го испрати „по бурек“ Бенаси и покажа дека ќе биде големо засилување за тимот на Анчелоти.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Липи го брани Де Лихт: Се сеќавате на Зидан?

Maтијас Де Лихт ова лето направи трансфер од Ајакс во Јувентус. Холанѓанецот го сакаа неко…