Дома Македонски спорт Мак ракомет Бранко Ангеловски ќе го води Еурофарм Пелистер

Бранко Ангеловски ќе го води Еурофарм Пелистер

Актуелниот македонски шампион, Еурофарм Пелистер се раздели со тренерскиот тандем Александар Јовиќ и Звонко Шундовски.

Бранко Ангеловски избран е за нов тренер на РК Еурофарм Пелистер и утревечер ќе го предводи тимот против Киелце Лигата на шампионите.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Промените во РК Еурофарм Пелистер се очекуван епилог по серијата неуспешни резултати на тимот на меѓународната и домашната ракометна сцена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Вардар потпиша со играч кој пред еден месец беше претставен во Брера

Напаѓачот Џибрил Дианеси иако пред 20-тина дена беше претставен како нов играч на Брера, с…