Дома Топ вести Баерн Минхен тргнува по ѕвездата на Барса

Баерн Минхен тргнува по ѕвездата на Барса

Барселона минатото лето се обидуваше да го продаде Френки Де Јонг поради финансиски проблеми, но Холанѓанецот остана на „Камп Ноу“.

За Барселона најголем проблем е високата плата, а поради финансиските проблеми на лето повторно ќе мора да продава играчи.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Според каталонски „Спорт“, Каталонците на лето се спремни да го продадат и за неговата слобода бараат околу 70 милиони евра.

Најсилен интерес за него покажува Баерн Минхен, кој веќе стапил во контакт со агентот на Холанѓанецот и е спремен да ја плати таа сума.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…