Дома Трансфер зона Асенсио бара гаранции од Клоп за да се пресели во Ливерпул

Асенсио бара гаранции од Клоп за да се пресели во Ливерпул

Шпанските медиуми пренесуваат дека Ливерпул е силно заинтересиран за ѕвездата на Реал Мадрид, Марко Асенсио.

Ливерпул го доведе Дарвин Нуњес како најскапо засилување во историјата, но Клоп го сака и Асенсио во кого гледа идеална замена за Мане.

Асенсио влегува во последната година од договорот, па Реал е спремен да го продаде, а Ливерпул сака да ја искористи ситуацијата.

Шпанецот е во потрага по клуб каде ќе има поголема минутажа, но не е сигурен дека во Ливерпул ќе има главна улога во тимот, бидејќи игра на истата позиција како Салах.

Клоп веќе стапил во контакт со агентот на фудбалерот и ќе се обиде да го убеди да ја прифати понудата, но во моментов Асенсио преферира да се пресели во клуб каде ќе има загарантирано место во првиот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн ја понижи Барселона: Парите за Левандовски ги сака веднаш, бидејќи смета дека за една година клубот ќе банкротира

Сагата околу трансферот на Роберт Левандовски во Барселона се уште трае, а Баерн Минхен не…