Дома Фудбал Италија Арон Рамзи добитник на наградата „Златна канта“ во Серија А

Арон Рамзи добитник на наградата „Златна канта“ во Серија А

Фудбалерот од средниот ред на Јувентус, Арон Рамзи е добитник на наградата „Златна канта“ во Серија А.

Оваа награда во Италија се доделува секоја година на фудбалерите кои најмногу разочарале во најсилната италијанска конкуренција. Рамзи победи со 2686 гласа, а зад него се најде фудбалерот на Лацио Ведад Муричи.

Сезонава Рамзи за Јувентус одигра само 112 минути и може да се каже дека ја заслжи. Во Јувентус Рамзи е од 2019 година кога пристигна од Арсенал и од тогаш одигра 70 натпревари, постигна шест гола и подели шест асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…