Дома Топ вести Ал Хилал го потврди интересот за Меси

Ал Хилал го потврди интересот за Меси


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Директорот на Ал Хилал, Фаед Ал – Мофариј, го потврди интересот за ангажман на аргентинската ѕвезда, Лионел Меси.

Вчера шпанските медиуми објавија дека саудискиот клуб е подготвен да му понуди на Меси тригодишен договор вреден рекордни 900 милиони евра. 

„Го прашав Ал – Мофариј за можноста да го ангажира Меси. Ми рече: Се е исто како и во случајот со Кристиано Роналдо. Не станува збор само за интерес на нашиот клуб, ова не е работа само за нашиот клуб. Сите саудиски клубови имаат иста цел, а тоа е голем исчекор на кој не инспирираше нашиот министер за спорт“, објави на социјалните мрежи Еслам Магди од Дубаи. 

Меси има понуда со ПСЖ до крајот на сезоната и беше блиску до потпишување на нов договор, но оваа понуда од Саудиска Арабија сигурно ќе ги порамети плановите.

Кристиано Роналдо непдамна потпиша договор со Ал-Наср и стана најплатен фудбалер во историјата со неверојатни 200 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Сабицер е непријатна личност кога не игра, Манчестер Јунајтед доби „yбиец““

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Англискиот гигант Манчестер јунајтед во посл…